maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

11 items tagged "Gmina Besko"

Wyników 1 - 11 z 11

Gmina Besko obniża stawki podatkowe na kolejny rok

Category: Region
Utworzone: środa, 02, grudzień 2015 10:19

BESKO / W ostatnim czasie jeden z głównych tematów, który absorbował mieszkańców gminy Besko, dotyczył wzrostu podatków w związku z przeprowadzoną przez Starostwo Powiatowe w Sanoku modernizacją ewidencji gruntów i budynków. Po zakończeniu przez firmę Geoinformatyka z Dębicy modernizacji zleconej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku, okazało się, że nowa ewidencja w wielu przypadkach różni się od dotychczasowej.

556659 498965610117830 693676884 n

Niejednokrotnie zmieniły się granice działek, ich powierzchnia, a nawet rodzaje i klasy gruntów. Wprowadzone zmiany rzutują na wysokość podatków, niestety bardzo często na niekorzyść mieszkańców. W związku z tym Rada Gminy na wniosek Wójta na sesji w dniu 3 listopada 2015 roku podjęła decyzję o obniżeniu stawek podatkowych na 2016 rok w obszarach, w których skutki finansowe najmocniej dotknęły mieszkańców gminy.

– Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że to nie gmina była inicjatorem i to nie gmina prowadziła modernizację ewidencji gruntu. Zostało to zrobione z inicjatywy starostwa. My jako organ podatkowy jesteśmy zobowiązani naliczyć podatki na bazie tej ewidencji, którą od nich dostajemy – wyjaśnia Wójt Gminy Besko, Mariusz Bałaban. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że ma to wpływ na wysokość podatku. Nie jest nam to obojętne. Bierzemy pod uwagę głównie sytuacje mieszkańców, ich opinie, ich odczucia i staramy się na nie reagować. Taką reakcją jest właśnie to, co zrobiliśmy na sesji podatkowej, czyli obniżenie tych podatków, w których występuje największa różnica w obciążeniu. Te stawki, które zostały uchwalone jednoznacznie pokazują, że jest to ukłon w kierunku naszych podatników – mówi Wójt, po czym dodaje – Nie każdy wie, że efektem obniżenia podatków jest również obniżenie subwencji, jaką otrzymujemy z budżetu Państwa. Dla gminy skutek obniżenia podatku jest podwójny. Raz, że to są mniejsze wpływy z samych podatków, a drugie to mniejsza subwencja, którą będziemy otrzymywać z budżetu Państwa. Jesteśmy tego świadomi, ale zdajemy sobie sprawę też z tego, że nasi mieszkańcy w tej sytuacji potrzebują takiego wsparcia.

Od nowego roku stawka podatku od gruntów pozostałych zmniejszy się z 0,47 zł za m2 na 0,34 zł za m2. Stawki podatkowe od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej obniży się z 21,28 zł za m2 na 21,21 zł m2, od budynków pozostałych z 5,60 zł m2 na 4,30 zł m2.

Podatek rolny w 2016 roku w gospodarstwach rolnych płacony z hektara przeliczeniowego zmniejszy się z kwoty 152,50 zł za ha do kwoty 134,375 zł za ha. Natomiast podatek rolny z powierzchni do 1 ha zmniejszy się z kwoty 305,00 zł za ha na 268,75 zł za ha.

Anna Twardy

Modernizacja magistrali wodociągowej Sieniawa-Besko

Category: Region
Utworzone: wtorek, 20, październik 2015 09:45

BESKO / Gmina Besko zdecydowała się w tym roku na przebudowę sieci wodociągowej. Zadanie zostało prawie wykonane, z jednym wyjątkiem. Problem pojawił się przy odcinku prowadzącym pod korytem rzeki Wisłok. A wszystko z powodu obszaru Natura 2000.

DSCN0541 

Inwestycję wykonano w ramach dofinasowania z działania ,,Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW na lata 2007-2013. Łącznie zmodernizowano ponad 2 500 m sieci. Dotychczasowe rury stalowe zastąpiono rurami z polietylenu. Całkowity koszt operacji wyniósł ponad 720 tys. zł, z czego ponad 440 tys. zł to kwota pomocy, jaką uzyskała Gmina Besko z PROW. Prace wykonał Zakład Budowlany RYMTAR z Rymanowa.

Już od kilku lat techniczny stan wodociągu pozostawiał wiele do życzenia. Mieszkańcy gminy skarżyli się na jakość dostarczanej wody, nie wspominając już o jej ogromnych stratach wynikających z przecieków w rurach stalowych i częstych awarii, do których dochodziło z tego powodu.

– Do tej pory straty wody sięgały nawet 800/900 m3 na miesiąc. Teraz spadły do 250/300 m3, z całą pewnością wycieki występują jeszcze na odcinku pod korytem Wisłoka – opowiada Błażej Ziemiański, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Besku. – Przebudowa tego odcinka sieci prawdopodobnie wyeliminowałaby pozostałe straty.

Sieć wraz z poszczególnymi komorami rozdzielczymi została zmodernizowana na odcinku od zbiornika wyrównawczego w Besku do prawego brzegu Wisłoka. Do przebudowy pozostało około 500 m. Możliwe, że odcinek pod korytem Wisłoka zostanie zmodernizowany metodą bezwykopkową, czyli wprowadzeniem rury z PE do rury stalowej.

DSCN0544

– Planuje się, żeby włożyć rurę w rurę, przejść bez rozkopywania całego terenu, docierając do stacji uzdatniania wody, aby połączyć cały wodociąg. Na razie są to tylko plany. Trudno stwierdzić, kiedy uda się je zrealizować. Na chwilę obecną monitorujemy sytuację, natomiast pan Wójt podjął działania mające na celu uzyskanie odpowiednich pozwoleń na wykonanie zaplanowanych działań – dodaje pan Ziemiański.

DSCN0864

Budowę sieci wodociągowej w Besku i Mymoniu rozpoczęto w 1992 roku, a ukończono ją dwa lata później. Za jej pośrednictwem woda dociera nie tylko do miejscowości w Gminie Besko, ale również do wsi położonych w Gminie Zarszyn.

at

foto: UG Besko

Spotkanie mieszkańców Beska z Pierwszą Damą, Anną Komorowską FOTO

Category: Region
Utworzone: piątek, 22, maj 2015 22:02

BESKO / W dniu dzisiejszym mieszkańcy miejscowości Besko mieli okazję do spotkania z Pierwszą Damą Rzeczpospolitej Polskiej, Anną Komorowską, która gościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Besku na zaproszenie europosłanki, Elżbiety Łukaciejewskiej.

11334216 838334806257081 3270619058190590301 o

Pani Prezydentowa spotkała się z przedstawicielkami lokalnych społeczności, m.in. Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Kobiet Gminy Besko „Beskowianki” w ramach spotkania pod nazwą „Aktywne kobiety siłą podkarpackiej wsi”. Pierwszą Damę powitała Wicewojewoda Podkarpacka, Grażyna Borek, która wręczyła honorowemu gościowi pięknie wykonaną lampę jako podkreślenie wspaniałej historii naszego regionu. W spotkaniu uczestniczyli także europosłanka, Elżbieta Łukaciejewska, Przewodniczący Rady Gminy Besko, Maciej Mermer oraz sekretarz Gminy Besko, Kazimierz Wolański, który zastępował przebywającego na delegacji Wójta Gminy Besko, Mariusza Bałabana.

Pani Prezydentowa obejrzała przygotowany przez młodych tancerzy grup tanecznych Roztańczeni I i Roztańczeni II program artystyczny, a następnie odpowiadała na pytania zadawane przez zgromadzonych na sali GOK-u mieszkańców Beska i okolic. Głównie padały pytania dotyczące zmiany życia Anny Komorowskiej po tym, jak jej mąż został Prezydentem, o obowiązki Pierwszej Damy oraz inicjatywy, w które najbardziej lubi się angażować.

Na zakończenie Anna Komorowska podziwiała wystawę ikon oraz fotografie nagrodzone w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym pod nazwą „Nasze Karpaty”, które do dzisiaj można było obejrzeć w GOK-u w Besku.

Po opuszczeniu Beska Pierwsza Dama udała się do Ustrobnej, gdzie brała udział w Akademii z okazji Dnia Matki oraz do Dubiecka.

FOTO: Tu

Wybierz się na wirtualny spacer po gminie Besko!

Category: Region
Utworzone: wtorek, 19, maj 2015 15:37

BESKO / Stowarzyszenie Kobiet Gminy Besko "Beskowianki" zaprasza do obejrzenia wirtualnego spaceru po gminie Besko i zapoznania się z cennym zasobem jej dóbr historycznych i przyrodniczych.

  19960r14

Teraz, żeby poznać tę piękną gminę, nie trzeba wychodzić z domu. Dzięki tej aplikacji możemy zobaczyć zapierające dech w piersiach liczne widoki wykonane za pomocą drona. Możemy zwiedzać zabytkowe kościoły w Besku, cerkwisko, zabytkowy park podworski w Besku, skałki na rzece Wisłok wraz z zabytkowym tartakiem, wybrać się na górę Krzyż w Besku, Górę Paralotniarzy lub na wzgórze nad Mymoniem. Na chwilę możemy także wstąpić do Mymonia lub Poręb albo zaglądnąć do Domu Kultury w Besku lub na plac zabaw. Możemy to zrobić w ciągu jednego dnia w swoim domowym zaciszu!

Wirtualny spacer może przed nami odkryć miejsca w gminie Besko, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia, a które warto choć raz odwiedzić. Dodatkowym plusem aplikacji jest możliwość obejrzenia filmu o Gminie Besko, galerii cudownych zdjęć, a dla najmłodszych (i nie tylko) zagrania w grę edukacyjną polegającą na szukaniu klucza, który otwiera przed nami kolejne panoramy Beska, Mymonia lub Poręb.

Wykonawcą wirtualnego spaceru jest firma AEROFOTO z Ełku, która zaoferowała najniższą cenę. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach  II naboru wniosków Górskiego Funduszu Organizacji Pozarządowych do projektu  pn.  „Alpy Karpatom – projekt na rzecz uwolnienia potencjału ekonomicznego górskich obszarów Podkarpacia poprzez transfer praktyk szwajcarskich” realizowany przez Fundację Karpacką – Polska, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z Wirtualnym spacerem po Gminie Besko. Naprawdę warto! Wystarczy tylko kliknąć w poniższy link!

Wirtualny spacer po Gminie Besko

Wyjątkowa wystawa ikon w kościele w Besku FOTO

Category: Fotorelacje
Utworzone: wtorek, 10, luty 2015 12:31

BESKO / W niedzielę, 8 lutego 2015 roku, w Besku można było obejrzeć wyjątkową wystawę ikon. Wyjątkową, bo miejscem, gdzie zorganizowano ekspozycję, był Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Przed i po każdej mszy św., które odbywają się o godzinach 7.30, 9.15, 11.00 i 16.30, wierni mogli podziwiać przepiękne ikony wykonane przez uczestników warsztatów malowania ikon w Gminnym Ośrodku Kultury.

DSC 09831-1024x678

Wśród zaprezentowanych prac można było zobaczyć ikony przedstawiające: Św. Rodzinę, Chrystusa Pantokratora, Matkę Boską Hodegetrię, Matkę Boską Katyńską, św. Annę, Matkę Boską Bolesną, św. Jana, św. Mateusza, św. Łukasza i św. Marka, Matkę Boską z Dzieciątkiem, św. Gabriela Archanioła, św. Rafała Archanioła, św. Michała Archanioła, Matkę Boską Montinę, Matkę Boską Eleusa, Matkę Boską Oblubienicę Ducha Św., Matkę Boską Kreteńską, Mandylion, Chrystusa z przyjacielem oraz Matkę Boską Janowską.

Autorami prac są: Sandra Ziemiańska, Lilla Janowska, Grażyna Kwiatkowska, Katarzyna Szul, Krysztyna Szałankiewicz, Bernard Borzęcki, Krystyna Łącka, Anna Szul, Wiktoria Pihut, Anna Pihut i Maria Gac.

Organizatorem wystawy był Gminny Ośrodek Kultury w Besku. Kościół, jako miejsce ekspozycji, zostało wybrane ze względu na sakralny charakter ikon oraz na możliwość dotarcia do jak największej liczby osób.

Warsztaty malowania ikon odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Besku cyklicznie, w każdy poniedziałek i środę. Obecnie na zajęcia uczęszcza około 10 osób. Cały czas można się dopisywać. Warsztaty są bezpłatne, jednakże chętni muszą we własnym zakresie zadbać o potrzebne materiały.

 

tekst: A.T.

zdjęcia: GOK w Besku

 

GALERIA: Tu

Święto siatkówki w Besku FOTO i VIDEO

Category: Siatkówka
Utworzone: wtorek, 10, luty 2015 10:03

BESKO / W dniu 7 lutego 2015 roku w hali Zespołu Szkół w Besku odbył się XI Turniej Siatkówki Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Wójta Gminy Besko. W sportowej rywalizacji wzięło udział 7 drużyn z powiatu sanockiego (PBS Sanok, Team Łąccy, Sami Swoi, Błonie, Dwójka i przyjaciele, Niepozorni, Logistycy) oraz jedna drużyna z Mikroregionu Koskovce ze Słowacji. Tradycyjnie rozegrano również towarzyski mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami z Zespołu Szkół w Besku i nauczycielami z Koskoviec.

 DSC 0032 Kopiowanie

 

 

Łącznie rozegrano siedemnaście zaciętych i emocjonujących meczy. Puchar Wójta Gminy Besko zdobyła drużyna PBS Sanok, która pokonała w finale drużynę Niepozornych.

Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych meczy.

Wyniki:

Gr. 1                                                                      

PBS Sanok                                                    

Team Łąccy

Sami Swoi

Błonie

Gr. 2

Dwójka i przyjaciele

Mikroregion Koskovce

Niepozorni

Logistycy

Gr.1

PBS Sanok – TEAM Łąccy (25:20, 25:21) 2:0

Sami Swoi – Błonie (20:25, 20:25) 0:2

PBS Sanok – Sami Swoi (25:21, 25:21) 2:0

TEAM Łąccy – Błonie (21:25, 18:25) 0:2

PBS Sanok – Błonie (25:13, 25:18) 2:0

TEAM Łąccy – Sami Swoi (26:24, 25:21) 2:0

Gr.2

Dwójka i przyjaciele – Mikroregion Koskovce (25:15, 15:12) 2:0

Niepozorni – Logistycy (25:9, 25:14) 2:0

Dwójka i przyjaciele – Niepozorni (21:25, 20:25) 0:2

Mikroregion Koskovce – Logistycy (25:19, 24:26, 15:17) 1:2

Dwójka i przyjaciele – Logistycy (25:21, 25:21) 2:0

Mikroregion Koskovce – Niepozorni (21:25, 6:25) 0:2

Półfinały:

PBS Sanok – Dwójka i przyjaciele (24:26, 25:10, 15:7) 2:1

Błonie – Niepozorni (18:25, 15:25) 0:2

Mecz o 3 miejsce:

Dwójka i przyjaciele – Błonie (20:25, 20:25, 12:25) 0:3

Finał:

PBS Sanok – Niepozorni (17:25, 15:25, 25:23, 25:20, 17:15) 3:2

Kategoria nauczycieli:

Besko – Koskovce   3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:19).

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii: Tu

Zakończenie projektu „Świetlica – centrum rozwoju turystyki w Gminie Besko” Foto i Videorelacja

Category: Videorelacje
Utworzone: wtorek, 28, październik 2014 11:17

BESKO / W sobotę, 25 października 2014 roku Ludowy Klub Sportowy „Przełom Besko” zakończył realizację projektu pn. „Świetlica - centrum rozwoju turystyki w Gminie Besko”. Przedsięwzięcie współfinansowała Szwajcaria w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, projekt „Alpy-Karpatom”, realizowany przez Fundację Karpacką – Polska.

DSC 0005 Kopiowanie Kopiowanie

W ramach podjętych działań świetlicę wyposażono w sprzęt audiowizualny, do tego zakupiono krzesła, stoliki, antyramy oraz wydano specjalny folder. Łączny koszt projektu wyniósł ok. 23 tysięcy zł.

Zakończeniu towarzyszyła prezentacja diaporamy przygotowanej przez Macieja Szpiecha, której tematem przewodnim były atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki Gminy Besko i jej okolic. Zebrani mogli również obejrzeć ciekawe filmik z leśnych fotopułapek, na których uwieczniono dzikie zwierzęta.

A.T.

GALERIA

O cmentarzach wojskowych z okresu I wojny światowej – seminarium w Mymoniu

Category: Videorelacje
Utworzone: poniedziałek, 27, październik 2014 14:51

GMINA BESKO / MYMOŃ / W dniu 26 października 2014 roku w Sali Domu Strażaka w Mymoniu odbyła się prelekcja na temat: „Cmentarze wojskowe z okresu I wojny światowej w rejonie Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego”. Spotkanie prowadził przewodnik karpacki, historyk-amator, autor wielu przewodników i opracowań o zachodniogalicyjskich cmentarzach wojennych z lat 1914-1918, Roman Frodyma.

Prelekcja odbyła się w ramach działań związanych z rewitalizacją cmentarza wojennego w Mymoniu.

DSC 0450 Kopiowanie Kopiowanie

 

GALERIA

Aktywizacja bezrobotnych Nowe miejsca pracy w Gminie Zarszyn i Besko

Category: Region
Utworzone: piątek, 29, sierpień 2014 14:56

Jak aktywizować osoby długotrwale poszukujące pracy? W jaki sposób stwarzać im możliwości rozwoju i nabywania doświadczenia? Wreszcie jak tworzyć nowe miejsca pracy? Odpowiedzią na to mogą być działania z zakresu ekonomii społecznej. Jedną z takich form są spółdzielnie socjalne. Taki podmiot powstał w Gminie Zarszyn (pow. sanocki).

Brak efektów dotychczas podejmowanych działań w walce z bezrobociem skłania lojalne władze, a także inne organizacje, do wdrażania alternatywnych rozwiązań. Coraz popularniejsza staje się koncepcja ekonomii społecznej, której idea polega na połączeniu celów ekonomicznych i społecznych. W ramach niej powstają spółdzielnie socjalne, takie jak „Zarbes” w Gminie Zarszyn. Misja, którą pełni jest prosta. To przywracanie na rynek pracy osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Ożywienie lokalnego rynku pracy

Spółdzielnia powstała w lipcu 2013 roku z inicjatywy samorządów: Gminy Zarszyn i Gminy Besko.
– Obecnie zatrudniamy pięciu pracowników. Są to osoby, które wcześniej były długotrwale bezrobotne, bez perspektyw i szans na zalezienie stałej pracy. Spółdzielnia jest podmiotem, który reintegruje takie osoby, stwarza im możliwości powrotu do aktywności zawodowej. Chcemy również, aby nie czuli się oni wykluczeni społecznie – tłumaczy Elżbieta Golowska, Wiceprezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Zarbes”. Spółdzielnia swoją działalność zaczynała od wykonywania kilku usług. Dzisiaj zakres jej oferty jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi: porządkowanie ogródków i podwórek, pracę pielęgnacyjne terenów zielonych, transport małych towarów, odśnieżanie, utrzymanie czystości chodników i placów czy usługi remontowo-budowlane. W planach mamy dalsze rozszerzanie oferty i wykonywanie zadań także poza terenem Gmin Zarszyn i Besko. To oczywiście pozwoli nam do zwiększenia zatrudnienia, co jest priorytetem naszych działań – dodaje Elżbieta Golowska.

logo podst

Powstanie Spółdzielni było możliwe dzięki projektowi pn.: „Samorządowe Spółdzielnie Socjalne – miejscem pracy dla długotrwale bezrobotnych”. Priorytet VII Promocja integracji społecznej Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej Poddziałanie 7.2.2. Dlatego na rozpoczęcie działalności podmiot otrzymał dofinansowanie od Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Obecnie na Podkarpaciu funkcjonuje blisko 90 spółdzielni socjalnych, a w całym kraju jest już ponad 600 zarejestrowanych. Taka forma działalności staje się coraz bardziej popularna w Polsce, ponieważ realizuje cele gospodarcze, a jednocześnie jest szansą na ożywienie lokalnego rynku pracy.

Kontakt dla mediów:

Elżbieta Golowska

Wiceprezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Razem”

tel.: 786 111 270

Informacje uzupełniające:

Spółdzielnia Socjalna „Zarbes” powstała w 2013 r. z inicjatywy dwóch samorządów terytorialnych: Gminy Zarszyn i Gminy Besko. Zatrudnia osoby, które przed podjęciem pracy były długotrwale bezrobotne. Spółdzielnia prowadzi swoje działania na terenie Gmin Zarszyn i Besko. Zasadniczym obszarem działalności Spółdzielni są usługi takie jak: porządkowanie ogródków i podwórek, pracę pielęgnacyjne zieleni, transport małych towarów, odśnieżanie, utrzymanie czystości chodników i placów, usługi remontowo-budowlane oraz utrzymanie i oczyszczanie rowów przydrożnych i melioracyjnych.

Renowacja nagrobka Kłopotowskich na beskim cmentarzu

Category: Region
Utworzone: piątek, 18, lipiec 2014 13:49

BESKO / Informujemy mieszkańców, że w dniu 18 maja br. Odbyła się kolejna kwesta na rzecz renowacji nagrobka Józefa i Anieli Kłopotowskich na naszym cmentarzu. Kwesta zorganizowana była przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Beskiej na placu przed kościołem po każdej mszy świętej. Podczas kwesty zebrano 1 148,50 zł. Na dotychczasowe prace wydano 1 600 zł. Dokończenie renowacji nagrobka przewiduje się na lipiec. Wstępny koszt prac to około 7 000 zł. Planujemy zatem jeszcze jedna kwestę w lipcu, dlatego już teraz ośmielamy się prosić mieszkańców o wsparcie naszej inicjatywy. Sądzimy, ze renowacja pierwszego nagrobka z 1856 roku zapoczątkuje kolejne prace na cmentarzu, by zachować od zniszczenia zabytkowe obiekty, którym można jeszcze przywrócić dawny blask!

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Beskiej

DSC 1045

DSC 1047

Zdjęcia: Maciej Dufrat

Dni Beska 2014

Category: Imprezy
Utworzone: wtorek, 01, lipiec 2014 09:40

Gmina Besko zaprasza na Dni Gminy Besko, które odbędą się 12 i 13 lipca 2014 roku. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 15.00 w sobotę. Na uczestników czeka wiele atrakcji: turniej szachowy, występy uczestników warsztatów Gminnego Ośrodka Kultury w Besku, występy Orkiestry Dętej OSP Besko, koncerty zespołów AMORE ITALIANO, VOX, ORION, MAXEL i mnóstwo innych. Na najmłodszych czeka wesołe miasteczko.

plakat Besko Kopiowanie

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze