maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

9 items tagged "impreza"

Wyników 1 - 9 z 9

Tołhaje gwiazdą imprezy "Karpaty zaklęte w drewnie"

Category: Sanok
Utworzone: wtorek, 11, sierpień 2015 12:27

SANOK / Gwiazdą imprezy "Karpaty zaklęte w drewnie" był zespół Tołhaje, który na scenie w sanockim skansenie zaprezentował swoje najbardziej znane przeboje.

 IMG 8863

W miniony weekend Skansen w Sanoku tętnił życiem, a wszystko z powodu imprezy "Karpaty zaklęte w drewnie". W sobotę można było uczestniczyć w FFoKa, czyli Festiwalu Filmów o Karpatach. Widzowie mogli zobaczyć filmy: "Wilcze góry", "Moja Republika Wetlińska" oraz "Zakapiorskie Bieszczady".

IMG 8859

Dzień drugi upłynął pod znakiem prezentacji karpackich rękodzieł oraz występów artystycznych. Imprezę poprowadził znany aktor filmowy i teatralny, Ambasador Ziem Górskich, Stanisław Jaskuła. Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w grach i zabawach leśnych, skosztować wypieków i potraw, a także nabyć ręcznie robione pamiątki na jarmarku rękodzielniczym. Przed gwiazdą wieczoru wystąpili m.in. Melisa Blues Band oraz Zespół Pieśni i Tańca Bandoska. O 19.30 swój koncert rozpoczęli Tołhaje. Wokalistka Marysia Jurczyszyn zaczarowała swoim głosem publiczność, wykonując takie utwory jak "Ziele", "Bojkowska Kołomyjka", czy "Powiedz Że Mi". Nie obeszło się bez bisu. Ten miły karpacki akcent zakończył pełne atrakcji niedzielne popołudnie.

at

 

IMG 8858

BACIARY gwiazdą drugiego dnia Dni Gminy Besko 2015! FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: czwartek, 09, lipiec 2015 12:30

BESKO / Prawie półtorej godziny trwało spóźnienie zespołu Baciary na występ zorganizowany w ramach imprezy Dni Gminy Besko, a wszystko przez trudności z dojazdem. Czekanie nie osłabiło chęci mieszkańców Beska i okolic, którzy licznie zgromadzili się na występ zespołu. I nie mają czego żałować, bo Baciary jak żaden zespół potrafi naprawdę rozbawić publiczność!

DSC 0257 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

Drugi dzień Dni Gminy Besko rozpoczął się dość wcześnie od Turnieju Szachowego, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy Beska - około czterdziestu zawodników. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11.00, natomiast zakończyły dopiero około godziny 15.30. Dyplomy i puchary uczestnikom wręczył Wójt Gminy Besko, pan Mariusz Bałaban oraz Prezes LKS Przełom Besko, pan Adam Białas. W szachowych potyczkach zwyciężyli:

III miejsce - Angelika Władyka,

II miejsce - Marian Lorenc,

I miejsce - Patryk Mrozowski.

Następnie publiczność mogła obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Szewczyk Dratewka" przygotowane przez mieszkańców Beska. Część koncertowa rozpoczęła się od występu zespołu "Kapryss". Mieszkańcy wysłuchali również utworów w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Besko, która wystąpiła wraz z Mażoretkami.

Wieczór rozpoczął się pojawieniem na scenie zespołu Dromenca, który wprowadził publiczność w cygańskie rytmy. Jednak park podworski zapełnił się wraz z pierwszą piosenką zagraną przez zespół The Friends, który dla odmiany rozruszał tłum w takt rock'n'rollowych hitów. Spóźnieni goście - Baciary, którzy na scenie pojawili się dopiero po 22.00, rozpalili publiczność do czerwoności i sprawili, że zgromadzony tłum doskonale bawił się w rytm ich słynnych przebojów: "Żyje się raz", "Jak się bawią ludzie", "Nic do stracenia" i innych. Na koniec zagrał zespół Wymiatacze, który swoim występem zakończył ten pełen emocji dzień.

at

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego dnia imprezy!'

FOTORELACJA: Tu

Myśliwskie Smaki Doliny Sanu

Category: Imprezy
Utworzone: środa, 24, czerwiec 2015 11:44

Serdecznie zapraszamy do Mrzygłodu na Myśliwskie Smaki Doliny Sanu, które odbędą się 28 czerwca (niedziela) o godz.15.00.

Myśliwskie smaki Doliny Sanu

UG Sanok

Imprezowa Noc pod Gwiazdami w Posadzie Zarszyńskiej!

Category: Imprezy
Utworzone: czwartek, 18, czerwiec 2015 16:19

Nie masz planów na weekend? Weź udział w tym wydarzeniu.

Zapraszamy 27 czerwca 2015 r do Parku w Posadzie Zarszyńskiej.
Będzie to dla Ciebie niezapomniana noc wrażeń.
Świetna muzyka, świetni DJ-e, wypasiony bufet i super atmosfera. Zapraszają: OSP Posada Zarszyńska i HARDPARTY.

AFISZ

HUCUŁY w KARPATACH w Rudawce Rymanowskiej

Category: Imprezy
Utworzone: piątek, 29, maj 2015 11:43

RUDAWKA RYMANOWSKA / 6 czerwca 2015 roku w Rudawce Rymanowskiej odbędzie się impreza pod nazwą HUCUŁY w KARPATACH. Serdecznie zapraszamy!

plakat festiwal 2015

Organizatorzy (partnerzy projektu):

Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki - PIB Odrzechowa Sp. z o.o.

Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie

Naukowo-Produkcyjna Asocjacja "Plemkonecentr" w Sołoczynie (Ukraina)

PROGRAM IMPREZY

godz. 12.30

- Konferencja - podsumowanie projektu: "Utworzenie Polsko-Ukraińskiego Centrum Hodowli i Promocji Konia Huculskiego"

- 90-lecie powstania Związku Hodowców Konia Huculskiego

godz. 15:.30

- Koń huculski w kulturze Karpat

- Wykorzystanie konia huculskiego: pokazy, prezentacje

- Występy zespołów:

"Verhovyna"

"Zakarpatskyj Narodnyj Hor"

"Ziemia Sanocka"

- Premiera filmu prezentującego konia huculskiego w Karpatach

oprócz występów zespołów z pogranicza Polskich i Ukraińskich oraz pokazów koni huculskich

dodatkowo na imprezie odbędą się:

pokazy strojów, rękodzieła i malarstwa,

promocja i degustacja karpackich potraw,

gry i zabawy dla dzieci.

Święto miodu i pszczelarstwa z Haliną Mlynkovą już w przyszły weekend

Category: Imprezy
Utworzone: poniedziałek, 25, sierpień 2014 09:19

SANOK. Tradycyjnie na zakończenie wakacji starosta sanocki zaprasza na Bartnik Ziemi Sanockiej, święto które rokrocznie przyciąga uwagę wielu pszczelarzy i miłośników miodu z całego regionu. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Halina Mlynkova. Wstęp wolny !

Powiatowe Święto Pszczelarstwa gromadzi co roku w sanockim skansenie setki miłośników wszystkiego, co wytwarzają pszczoły i pszczelarze. Goście tegorocznego bartnika będą mogli degustować i kupować różne rodzaje miodów z podkarpackich pasiek oraz próbować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dla najmłodszych przewidziano konkursy oraz gry i zabawy związane z pszczelarstwem.

– Bartnik organizowany już po raz piąty jest dla nas imprezą szczególną. Chcemy pokazać jak ważna jest praca bartników i pszczelarzy - zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy obserwujemy masowe wymieranie pszczół miodnych - mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki - W tym roku przygotowaliśmy jeszcze jedną atrakcję – pokaz kiszenia kapusty.

W trakcie tegorocznego Święta Pszczelarstwa odbędzie się również III Rodzinny Rajd Rowerowy ulicami Sanoka. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników dwóch kółek. Start o godzinie 12, dziedziniec zamkowy Muzeum Historyczne.

Wieczorem na scenie pojawi się zespół Trzynasta w Samo Południe znany z programu X Factor. Ich muzyka to rock’n’roll z charakterystycznym brzmieniem gitar i mocnym, męskim wokalem. Imprezę zakończy koncert Haliny Mlynkovej promujący jej drugą solową płytę, "Po drugiej stronie lustra". Jak zapowiadają organizatorzy występ artystki będzie swoistą wędrówką – nieprzewidywalną, żywiołową, ale za to pełną pięknych, pobudzających i kojących dźwięków.

Wstęp bezpłatny. Zapraszamy !

53f72b21000e88d0100003200258.image

 

53f72914000d1412100003200258.image

 

Starostwo Powiatowe w Sanoku

X Turniej Wybór Baby i Chłopa Regionu FOTORELACJA

Category: Fotorelacje
Utworzone: wtorek, 19, sierpień 2014 13:17

BAŻANÓWKA / W dniu 17 sierpnia 2014 roku w Bażanówce miał miejsce X Turniej „Wybieramy Babę
i Chłopa Regionu”
, ponadto w tym samym dniu został poświęcony i oddany do użytku most w tejże miejscowości.

 DSC04873 Medium

O godzinie 14.00 Pan Tadeusz Żuchowski Sołtys Sołectwa Bażanówka, po krótkim wstępie, poprosił Księdza Andrzeja Pastuszka Proboszcza Parafii Polskokatolickiej
w Bażanówce
oraz Księdza Romana Fronia Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej
w Jaćmierzu
o poświęcenie mostu. Do przecięcia wstęgi Starosta Sanocki wyznaczył Posła na Sejm Pana Mieczysława Kasprzaka, Członków Zarządu Powiatu Sanockiego Panią Grażynę Borek i Jana Chowańca, Radnych do Rady Powiatu Pana Romana Koniecznego i Pana Marka Szparę, Wójta gminy Zarszyn Pana Andrzeja Betleja
i Sołtysa wsi Bażanówka Pana Tadeusza Żuchowskiego.

O godzinie 15.00 przy akompaniamencie Kapeli Lisznianie z zawodnicy na wozie wjechali na stadion. W imieniu Organizatorów głos zabrał Starosta Sanocki Sebastian Niżnik i Wójt Gminy Zarszyn Andrzej Betlej, którzy to powitali zaproszonych gości i zawodników. Miłym akcentem Turnieju było wystąpienie Pana Posła Mieczysława Kasprzaka, który to życzył rolnikom biorącym udział w konkurencjach, dużo siły i wspaniałej zabawy, wyraził również swoje zadowolenie z faktu otwarcia nowo wyremontowanego mostu.

Ponadto z tej okazji zostały odczytane listy Wicewojewody Podkarpackiego Pani Alicji Wosik oraz Zastępcy Dyrektora ARiMR w Rzeszowie Pana Marka Owsianego.

Tegoroczną imprezę prowadziła Pani Stanisława Kuzian oraz Pan Ludwik Wójcik.

Przed rozpoczęciem zawodów organizatorzy przypomnieli starszym widzom oraz pokazali młodszym jak wyglądały omołty kilkadziesiąt lat wstecz. Dodatkowo Pani Zyta Warchoł przybliżyła zebranym budowę cepa, a zaproszeni goście mogli wykazać się w młóceniu zboża.

Następnie Pani Władysława Stryjak Kierownik Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przedstawiła widzom pary zawodników z poszczególnych gmin z terenu Powiatu Sanockiego. W zawodach udział wzięli:

Maria i Marek Radwańscy – Trepcza - gmina Sanok

Joanna i Tomasz Jaskółka – Morochów - gmina Zagórz

Małgorzata i Józef Stankiewicz – Czystogarb - gmina Komańcza

Stanisław Łusik i Ewa Pojnar – Besko - Gmina Besko

Sabina i Andrzej Radożycki – Bukowsko - Gmina Bukowsko

Kamila i Karol Bury – Bażanówka - Gmina Zarszyn

Ewa i Rafał Stączek – Jaćmierz - Gmina Zarszyn

Arkadiusz i Elżbieta Mendofik – Tyrawa Wołowska - Gmina Tyrawa Wołowska

W składzie sędziowskim turnieju zasiedli:

Przewodnicząca – Pani Maria Konieczna

Członek – Pani Władysława Stryjak

Członek – Pan Kazimierz Zarajczyk

W Turnieju konkurencje podzielone były na zadania dla mężczyzn i kobiet:

Konkurencje dla Pań: Ujarzmianie byka, Wyścig na balonach, Podbijanie piłki do bramki za pomocą wałka do ciasta, picie mleka przez specjalny smoczek.

Konkurencje dla Panów: Męski slalom z oponami, Dojenie krowy, Młocka na „ślepo”.

Konkurencja dla par zawodników: szukanie krówek w sianie, Test z wiedzy ogólnospołecznej, rolniczej i Unii Europejskiej.

Po zaciętej rywalizacji w X Turnieju „Wybieramy Babę i Chłopa Regionu”, miejsce pierwsze zajęli Państwo Ewa i Rafał Stączkowie (Gminę Zarszyn). Na drugim miejscu uplasowali się Państwo Kamila i Karol Bury (Gmina Zarszyn), a na najniższym stopniu podium stanęli Państwo Maria i Marek Radwańscy z Gminy Sanok. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Gminy Tyrawa Wołowska, Gminy Zagórz, Gminy Bukowsko, Gminy Besko oraz Gminy Komańcza.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Rolników „Ostoja” za ufundowanie I nagrody, jaką była jałówka hodowlana.

Kolejne nagrody pochodzą od: Sebastiana Niżnika - Starosty Sanockigo, Podkarpackiej Izby Rolniczej, Andrzeja Betleja - Wójta Gminy Zarszyn, Mariusza Bałabana - Wójta Gminy Besko, Mieczysława Czapora - Wójta Gminy Tyrawa Wołoska, Ernesta Nowaka - Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, Jerzego Stączka – Radny Gminy Zarszyn, Franciszka Gajewskiego – Sołtysa Sołectwa Zarszyn, Pawła Stapińskiego z miejscowości Poręby.

W organizacji turnieju pomogli: Sebastian Niżnik – Starosta Sanocki, Andrzej Betlej – Wójt Gminy Zarszyn, Dr Władysław Brejta - Prezes Zakładu Doświadczalnego
w Odrzechowej, Dr Marian Cyrek – Prezes „Pass Poll w Sanoku.

Pomiędzy konkurencjami odbył się konkurs na najlepszą rymowankę na temat rolnictwa, Unii Europejskiej oraz Baby i Chłopa. Rymowanki wygłosiły Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zarszyn.

Bezpośrednio po zakończeniu turnieju został ogłoszony wynik na najlepszą rymowankę. Po burzliwej naradzie komisja podjęła jednogłośną decyzję, iż wszystkie Panie włożyły jednakowy trud w przygotowanie wierszyków i nagrodziła wszystkie Panie I nagrodą
w postaci parasoli.

Organizatorami imprezy była Rada Sołecka, LKS „Orzeł” Bażanówka, OSP Bażanówka, KGW Bażanówka, Rada Rodziców, Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Miłośników Ziemi Bażanowsko – Jaćmierskiej, przy dużym zaangażowaniu Sołtysa wsi Bażanówka Pana Tadeusza Żuchowskiego i Pani Grażyny Borek.

Podczas imprezy, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ organizatorzy zapewnili wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Sympatycy jazdy konnej mogli skorzystać
z przejażdżki dzięki uprzejmości Pana Bogdana Barlewicza. W trakcie imprezy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bażanówce częstowały domowym chlebem z świeżo robionym masłem oraz domowymi wypiekami.

 

Galeria na stronie: http://ezarszyn.pl/component/content/article/121-newcate/fotorelacje/839-x-turniej-wybor-baby-i-chlopa-regionu.html

Materiały nadesłane

Wakacyjny Piknik w Czerteżu

Category: Imprezy
Utworzone: środa, 30, lipiec 2014 10:04

Wójt Gminy Sanok, Gminny Ośrodek Kultury oraz LUKS Czerteż zapraszają dzieci i dorosłych na wakacyjny piknik, który odbędzie się w niedzielę 3 sierpnia na boisku w Czerteżu.

W programie wystąpią:

  • Mażoretki i Orkiestra Dęta z Pakoszówki,
  • Kapela Ludowa KAMRATY,
  • Dzieciące zepoły taneczne z Niebieszczan,
  • Zespół wokalno-instrumentalny PAKOSZOWIANIE,
  • kapela BIESIADA

Pozostałe atrakcje:

  • Zespół HGK "Born to climb" - atrakcje linowe (tyrolka)
  • Pokaz rycerski, konkursy i szranki różnorakie,
  • Kula sferyczna,
  • Liczne atrakcje dla dzieci (bańki mydlane, zjeżdżalnia, trampolina, balony, wata cukrowa)
  • Festyn - godz. 19.00

Serdecznie zapraszamy!

Wakacyjny piknik-2014

Festiwal Kultur w Baligrodzie Fotorelacja i Videorelacja

Category: Videorelacje
Utworzone: wtorek, 29, lipiec 2014 16:06

W dniach 26 - 27 lipca br. na stadionie sportowym w Baligrodzie odbył się „VI Festiwal Kultur”. Była to już niestety ostatnia impreza z cyklu imprez, jakie odbywały się w Gminie Baligród na przestrzeni dwóch lat. Festiwale realizowane były w ramach projektu „Inwestycje i turystyka – szansą na dynamiczny rozwój gmin z województw Polski Wschodniej", współfinansowanego z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Podczas „VI Festiwalu Kultur” można było skosztować specjałów kuchni regionalnej, posłuchać dobrej muzyki, wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych i nabyć atrakcyjną ręcznie wykonaną pamiątkę. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Malabaristy i liczne atrakcje dla dzieci. Wieczory uatrakcyjniały niezapomniane występy zespołów muzycznych oraz zabawa taneczna pod gwiazdami. W festiwalu licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy i okolic oraz turyści przebywający w naszym regionie na wypoczynku.

 

DSC01398

 

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze