maciek1

 

2
 
 

Partnerzy

podkarpacie

zarszyn

besko

 ebukowsko-jpg

ekomancza-jpg

izagorz-jpg

etyrawa-jpg

lesko

ustrzyki

brzozow

wbieszczadach.net

wsanok

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem sanokonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 


 

Wycieczka w Sudety – jak ją zaplanować?

Aktywni ludzie pomimo jesiennej pluchy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Świetnym rozwiązaniem jest weekendowy wypad z rodziną w góry. Ruchliwość nie tylko pomaga nam utrzymać odpowiednią wagę ale i poprawia sprawność fizyczną. Malownicze krajobrazy polskich Sudetów, bajeczna sceneria lasów i kaskad wodospadów pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, broniąc nas przed jesiennym wypaleniem i depresją.

Bez tytułuddd

Trasa adekwatna do możliwości.

Fundamentalną sprawą okazuje się planowanie trasy całego wypadu. Właśnie od tej czynności zależeć będą dalsze przygotowania. Długość oraz skomplikowanie trasy należy dobierać pod uczestników. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, w której podczas ciężkiej wspinaczki towarzyszą nam małe dzieci. Takie zachowanie byłoby wysoce ryzykowne, a brak odpowiedzialności wykazywany ze strony nieroztropnych rodziców – karygodny. Długie wycieczki najlepiej zacząć z samego rana. Mimo, iż poranne wstawanie nie służy każdemu, to lepiej rozpocząć wyprawę wczesną porą i wrócić kiedy na dworze jest jeszcze widno. Na każdą wyprawę zaopatrzmy się w mapę. Szlaki górskie potrafią zaskoczyć nawet najbardziej obeznanych. Mapa uchoni nas przed niepotrzebną stratą czasu na znalezienie właściwej drogi do celu. Pamiętajmy, że źle ułożony scenariusz wycieczki to główny powód wypadków na szlakach.

„Wykrocz” sobie dobrą wycieczkę.

Bez względu na to, czy nasza wycieczka trwać będzie trwać kilkadziesiąt minut, czy kilka godzin, podstawowym wyposarzeniem każdego górskiego wędrowca jest odpowiednio dobrane obuwie. Od niego, w głównej mierze zależeć będzie komfort wycieczki. Nawet podczas upałów nie zakładajmy na takie wyprawy trampek, klapek, czy sandałów. Łatwo w nich otrzeć sobie nogi, nabawić się odcisków, a nawet skręcić nogę. Niedzielny wypad w najgorszym wypadku skończy się wtedy z nogą w gipsie. Obuwie powinno być wykonane z solidnych, nieprzemakalnych komponentów, sztywno trzymać kostkę oraz mieć  grubą i twardą podeszwę, by zapewniała należytą podporę stopie.

Po ciężkim dniu, czas na odpoczynek.

Jeśli nasza wycieczka przedłuży się lub uprzednio zaplanowaliśmy by była ona kilkudniowa, watro rozejrzeć się za noclegiem. Bez względu na to, czy jedziemy w Karkonosze, Góry Izerskie, czy Góry Stołowe, bogate zaplecze hotelowe poradzi sobie z naszymi wymaganiami. Podstawową funkcją tych obiektów jest zapewnienie wędrującym czystych i wygodnych miejsc noclegowych. Najpopularniejsze ośrodki turystyki wypoczynkowej, jak np. Hotele w Karpaczu, Kamiennej Górze, czy Kudowie Zdrój posiadają wszelkie udogodnienia, dzięki którym nasz wymarzony weekend z rodziną będzie jeszcze lepszy, a wspomnienia z nim związane zapamiętane na lata.

Pogoda Sanok z serwisu

1

Promowane firmy

 

Nasz Sanok

herbSanok –to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów.... więcej

punktMapa Sanoka
punktHistoria Sanoka
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Sanoka
punktMuzea Sanoka

Komunikacja

ikonka_7Sanok to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg.... więcej

punktMKS Sanok
punktPKP Sanok

punktPKS Sanok
punktPrywatni


Ostatnie komentarze